Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα της SuperLeague Κ15 πέτυχε ο Παναθηναϊκός, αυτή τη φορά με αντίπαλο τον Αστέρα Τρίπολης. Οι Πράσινοι επικράτησαν 2-0, δείχνοντας καλύτερη εικόνα από τους φιλοξενούμενους.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο 66ο λεπτό μετά από ομαδική συνεργασία και ασίστ του Γκρεμούτη στον Μαυρίκο, ο οποίος ένα λεπτό μετά την είσοδό του στο ματς σκόραρε με πλασέ! Τέσσερα λεπτά μετά το Τριφύλλι εδραίωσε το προβάδισμά του στο σκορ μετά από νέα ασίστ του Γκρεμούτη και πλασέ του Λόμπα.

Παναθηναϊκός: Σταμέλλος, Αρβανιτάκης (60’ Βύντρα), Δημακόπουλος (65’ Τριγώνης), Χατζηκωνσταντίνου, Γαζής, Θεοχάρης (65’ Μαυρίκος), Γκρεμούτης, Ρεμούνδος (60’ Κίτσας), Κουρουνιώτης (40’ Δούρος), Λόμπας, Σουχλάκης.

Αστέρας Τρίπολης: Αβράμης, Μονιός, Χριστόπουλος, Κολοσκόπης, Αργειτάκης, Αναστασόπουλος, Μανταζέλης, Παπαευθυμίου, Αδάμ, Καραπαναγιωτίδης, Πιέρρος.