Η Κ15 του Παναθηναϊκού κυριάρχησε του Ατρόμητου κι έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στο Final 4 του πρωταθλήματος Super League Κ15. Η ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη έπιασε εξαιρετική απόδοση, επικράτησε 2-0 σε αγώνα μπαράζ και θα αναμετρηθεί σε νέο νοκ άουτ άουτ ματς με τον νικητή της αναμέτρησης Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ για μια θέση στην τελική τετράδα που θα κρίνει τον τίτλο.

Οι Πράσινοι μπήκαν με αποφασιστικότητα και μεγάλη ορμή στον αγωνιστικό χώρο απειλώντας δύο φορές με τον Νταμπίζα στο 10′ και το 15′. Με τη συμπλήρωση 20′ λεπτών η κυριαρχία του Τριφυλλιού μετουσιώθηκε σε γκολ καθώς μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Λάβδας άνοιξε το σκορ.

Παρά το προβάδισμα οι παίκτες του Παναθηναϊκού δεν χαλάρωσαν και συνέχισαν να πιέζουν αναζητώντας ένα δεύτερο γκολ, το οποίο βρήκαν πέντε λεπτά αργότερα. Στο 25′ ο Καραγκούνης με κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-0 δίνοντας σαφές προβάδισμα στην ομάδα του. Ο Ατρόμητος προσπάθησε να αντιδράσει και είχε ένα δοκάρι στο 35′, όμως το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πράσινοι είχαν μεγάλες ευκαιρίες με τον Τουνουσίδη, τον Σταμένη και τον Δανιηλίδη, που θα μπορούσαν να έχουν διευρύνει το σκορ, ενώ και ο Ατρόμητος είχε κάποιες καλές στιγμές. Εν τέλει, ο Παναθηναϊκός διατήρησε ανέπαφη την εστία του κι έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στο Final 4.

Παναθηναϊκός: Γείτονας, Γκαρτζονίκας, Καλμπουρτζής, Λάβδας, Σέμος, Κάρο (70′ Μπινιάρης), Νταμπίζας (50′ Παπακώστας), Καραγκούνης (70′ Τσίγκας), Παπαχαραλάμπους, Τουνουσίδης (60′ Σταμένης), Δανιήλιδης.