Η εξαιρετική Κ15 του Παναθηναϊκού ολοκλήρωσε με νίκη τις υποχρεώσεις της στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος Κ15 Super League κι έκλεισε θέση για το Final 4, όπου θα κριθεί ο τίτλος. Οι Πράσινοι επικράτησαν 3-1 του Άρη σε ματς για τη 14 και τελευταία αγωνιστική, τερμάτισαν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας και θα αναμετρηθούν σε νοκ άουτ ματς με τον Ολυμπιακό για μια θέση στον τελικό, ενώ στον άλλο ημιτελικό θα παίξουν ΠΑΟΚ – ΑΕΚ.

Η ομάδα του Φώτη Παπαπαναγή ήταν καλύτερη στο α’ ημίχρονο κατά τη διάρκεια του οποίου σκόραρε δύο φορές, ενώ είχε ευκαιρίες και για άλλα γκολ. Οι Πράσινοι άνοιξαν το σκορ στο 5′ με τον Καλοσκάμη, ενώ στο 36′ πέτυχαν το 2-0 με τον Σώκο.

Στο β’ ημίχρονο ο Άρης μπήκε καλύτερα στο γήπεδο, μείωσε με τον Σεβαστίδη στο 49′ και θα μπορούσε να έχει ισοφαρίσει. Ωστόσο, το Τριφύλλι επανέκτησε τον έλεγχο μετά το 60′, σκόραρε για τρίτη φορά με τον Χαντζάρα (3-1), ενώ είχε ευκαιρίες και για άλλα τέρματα.

Παναθηναϊκός: Καραγιάννης, Ζυγουρας, Κουτσουδάκης, Καλοσκάμης, Αναστασάκης, Λατιφάι, Γερονικολόπουλος, Μπόκος, Σώκος, Ουζουνίδης, Χαντζάρας. Έπαιξαν και οι Μαρκεζίνης, Τρίκατζης, Γεωργόπουλος, Καρούζος, Τσίγκας.

Άρης: Καλτσάς, Αθανασιάδης, Καρυπίδης, Σιταράς, Σεβαστίδης, Σίμα, Μπαρουτούδης, Δάσκος, Καραμανλής, Χαρουπάς, Χατζηβασιλείου.