Η Κ15 του Παναθηναϊκού πέρασε νικηφόρα απ’ την έδρα του Ατρόμητου με γκολ στο τελευταίο λεπτό! Οι Πράσινοι έδειξαν χαρακτήρα κι επικράτησαν 1-0 επιστρέφοντας στις νίκες στη Β’ φάση του πρωταθλήματος Super League Κ15.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη είχε τον έλεγχο και έψαξε το γκολ δίχως όμως να βρει τη μεγάλη ευκαιρία. Στο δεύτερο 45λεπτο ο Ατρόμητος έγινε πιεστικός και είχε δύο δοκάρια σε διάστημα πέντε λεπτών (55′-65′). Οι Πράσινοι απάντησαν με δικό τους δοκάρι στο 70′ μετά από κεφαλιά του Σέμου.

Τελικά το νικητήριο γκολ επιτεύχθηκε στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης (80′). Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Λάβδας με καταπληκτική κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 0-1 σφραγίζοντας με ιδανικό τρόπο μια πολύτιμη νίκη για την ομάδα του αλλά και τη δική του εξαιρετική εμφάνιση.

Παναθηναϊκός: Μουστάκας, Γκαρτζονίκας, Λαζαρίδης (65′ Σταμένης), Σέμος, Λάβδας, Μπινιάρης (70′ Τσίγκας), Καρό, Γκρέμπι (70′ Λελούδας), Καλμπουρτζής, Τουνουσίδης, Δανιηλίδης (65′ Παπαχαραλάμπους).