Την τρίτη σερί νίκη της πανηγύρισε η Κ15 του Παναθηναϊκού στο πρωτάθλημα Super League Κ15. Οι Πράσινοι του Βασίλη Παπαδάκη επικράτησαν 1-0 του Ατρόμητου στους Τράχωνες σε παιχνίδι για την 8η αγωνιστική και πλησίασαν ακόμα περισσότερο στην κορυφή της βαθμολογίας έχοντας και ένα ματς λιγότερο. Η αναμέτρηση πάντως σημαδεύτηκε απ’ τον τραυματισμό του Λόμπα, έπειτα από εξαιρετικά επικίνδυνο τάκλιν αντιπάλου, ο οποίος αποβλήθηκε στο 65′.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και αμφίρροπο χωρίς σημαντικές φάσεις στο α’ ημίχρονο. Στο δεύτερο 45λεπτο οι Πράσινοι απείλησαν με σουτ του Ιωάννου και με νέα προσπάθεια του Ρεμούνδου, ο οποίος έστειλε την μπάλα λίγο άουτ. Λόγω της διακοπής στο 65′ για τον τραυματισμό του Λόμπα, παίχτηκαν δέκα λεπτά έξτρα χρόνου στο φινάλε, διάστημα στο οποίο οι Πράσινοι βρήκαν το νικητήριο γκολ. Στο 97′, έπειτα από σέντρα απ’ τα αριστερά, ο Σουχλάκης και ο Μάμακος αρχικά αστόχησαν αλλά ο Αρβανιτάκης, που ήρθε από πίσω, ευστόχησε στην τρίτη προσπάθεια του Τριφυλλιού διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Παναθηναϊκός: Σπυρόπουλος, Βύντρα, Γαζής (61′ Κατσιούλας), Κίτσας, Χατζηκωνσταντίνου, Ρεμούνδος (65′ Σουχλάκης), Λόμπας, (65′ Μάμακος), Τσάντζαλος (41′ Αρβανιτάκης), Κουρουνιώτης (41′ Δημακόπουλος), Γκρεμούτης, Ιωάννου.