Η Κ15 του Παναθηναϊκού ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι με την ΑΕΚ. Οι Πράσινοι επικράτησαν 1-0 στο γήπεδο των Τραχώνων για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ17 χάρη σε ένα θαυμάσιο γκολ του Τουνουσίδη φτάνοντας τις τέσσερις σερί νίκες.

Οι παίκτες του Βασίλη Παπαδάκη άρχισαν με ορμή το παιχνίδι και μόλις στο 10′ βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα. Ο Νταμπίζας έκανε ωραία ενέργεια στο χώρο του κέντρου και πάσαρε για τον Τουνουσίδη, ο οποίος έπιασε ένα καταπληκτικό σουτ έξω απ’ την περιοχή γράφοντας το 1-0. Η ΑΕΚ προσπάθησε να απαντήσει, είχε μια μεγάλη ευκαιρία στο 30′ αλλά ο Γείτονας πραγματοποίησε μια μεγάλη επέμβαση διατηρώντας το 1-0 μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο 45λεπτο το παιχνίδι ήταν πιο κλειστό δίχως πολλές φάσεις στις δύο περιοχής. Όταν χρειάστηκε όμως, ο Γείτονας ήταν και πάλι εκεί καθώς πραγματοποίησε μια σπουδαία επέμβαση σε τετ α τετ κρατώντας μέχρι τέλους το προβάδισμα για τοι Τριφύλλι.

Παναθηναϊκός: Γείτονας, Γκαρτζονίκας, Γκρέμπι, Σέμος, Καρό, Τσίγκας (60′ Καλμπουρτζής), Νταμπίζας (60′ Λαζαρίδης), Λιούτας (50′ Σταμένης), Παπαχαραλάμπους (70′ Λελούδας), Τουνουσίδης, Δελήμπεης (70′ Δανιηλίδης).