Με νίκη συνέχισε την πορεία της στο πρωτάθλημα Super League η Κ19 του Παναθηναϊκού. Οι Πράσινοι του Βαγγέλη Σάμιου και του Ανδρέα Ντρένοβα επικράτησαν 2-0 του Ατρόμητου στο Περιστέρι κι έμειναν μόνοι στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Το Τριφύλλι ήταν ανώτερο κι έφτασε δίκαια στην επικράτηση, ενώ θα μπορούσε να έχει πετύχει μια ευρύτερη νίκη καθώς είχε αρκετές φάσεις για γκολ. Το σκορ άνοιξε στο 27′ για τους Πράσινους. Ο Νικολετόπουλος άλλαξε το παιχνίδι της ομάδας κι ο Βολάκης έπειτα από ωραία ατομική προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1 σκοράροντας για ένατη φορά στο εφετινό πρωτάθλημα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Τριφυλλιού έψαξαν το δεύτερο γκολ θέλοντας να «κλειδώσουν» το τρίποντο. Κι αφού έχασαν τρεις μεγάλες ευκαιρίες με τον Καλοσκάμη στο 58′, τον Νταμπίζα στο 59′ και τον Συμεωνίδη στο 63′, σκόραραν για δεύτερη φορά στο τελευταίο δεκάλεπτο. Στο 81′ οι Πράσινοι κινήθηκαν γρήγορα στην αντεπίθεση με τον Κλάψα, ο οποίος άφησε την μπάλα για τον Βολάκη. Ο σκόρερ του πρώτου τέρματος του Παναθηναϊκού έκανε παράλληλη μπαλιά για τον Συμεωνίδη, ο οποίος πλάσαρε σε άδειο τέρμα για το τελικό 0-2.

Ατρόμητος: Σαρακινλής, Κούτρας, Γκίνι, Σταματούλας, Κορομηλάς, Μουντές, Μπουρνέλης, Παγώνης, Τσαγγάρης, Αμπαρτζίδης, Λέντζας.

Παναθηναϊκός: Λίλο, Κάτρης (85′ Βαγιαννίδης), Παυλάκης, Πιτσώτης, Ζεϊμπέκης, Νικολετόπουλος (75′ Κλάψας), Λάζαρης (75′ Τσιάβος), Συμεωνίδης, Νταμπίζας (78′ Ναλιτζής), Καλοσκάμης (85′ Κοκκάκης), Βολάκης.