Με χαρακτηριστική άνεση η Κ19 του Παναθηναϊκού επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα Super League, επικρατώντας 5-0 του Ιωνικού στον αγώνα που διεξήχθη στο «Γ. Καλαφάτης».

Οι Πράσινοι άνοιξαν νωρίς το σκορ, μόλις στο 9ο λεπτό όταν ο Λιατίφης κέρδισε μια κόντρα και έφυγε κατά μέτωπο τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, πλασάροντας εύστοχα πάνω από τον γκολκίπερ. Ο Παναθηναϊκός συνέχισε στο ίδιο τέμπο και αφού πρώτα έχασε στο 18΄μεγάλη ευκαιρία με εξ επαφής κεφαλιά του Προδρομίτη να στέλνει τη μπάλα άουτ, ήρθε το 2-0 στο 28′ με εκπληκτικό σουτ του Καλοσκάμη έξω από την περιοχή. Στο 35′ ήρθε το 3-0 με έναν πολύ όμορφο συνδυασμό Καλοσκάμη και Συμεωνίδη, με τον τελευταίο να πλασάρει εύστοχα.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Τριφύλλι παρέμεινε κυρίαρχο και έφτασε στο 4-0 στο 72ο λεπτό από σέντρα του Κοκκάκη και πλασέ του Νταμπίζα από τη μικρή περιοχή. Το τελικό 5-0 ήρθε στο 80′ από τον Κλάψα μετά από συνδυασμό με τον Ναλιτζή.

Παναθηναϊκός: Λίλο, Κοκκάκης, Τσιάβος, Προδρομίτης, Ζεϊμπέκης, Λιατίδης (46′ Σπαθάρης), Κυριόπουλος (60′ Καλός), Συμεωνίδης (60΄Νικολετόπουλος), Νταμπίζας, Καλοσκάμης (70′ Ναλιτζής), Βολάκης (70′ Κλάψας).