Την τρίτη συνεχόμενη νίκη της πανηγύρισε η Κ19 του Παναθηναϊκού. Οι Πράσινοι μετά τις επικρατήσεις με Πανσερραϊκό (4-1) και Λαμία (1-2), ήταν καταιγιστικοί στο ματς με την Κηφισιά στο αθλητικό κέντρο Γ. Καλαφάτης επικρατώντας με το εντυπωσιακό 5-0 για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ19.

Ιδίως στο α’ ημίχρονο η ομάδα του Ανδρέα Ντρένοβα ήταν εκρηκτική σκοράροντας τέσσερα γκολ σε 32 λεπτά! Το Τριφύλλι άνοιξε το σκορ στο 4′ με τον Τιάγκο Ρομάνο, ενώ στο 14′ διαμορφώθηκε το 2-0 με γκολ του Μάρκου Σπαθάρη. Στο 16′ ο Γιώργος Νότας ήταν εύστοχος σε εκτέλεση πέναλτι για το 3-0 και στο 32′ ο Ρομάνο σκόραρε για δεύτερη φορά στο ματς (και τέταρτη στο πρωτάθλημα) για το 4-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πράσινοι έριξαν τον ρυθμό τους αλλά στο 54′ σκόραραν για πέμπτη και τελευταία φορά με τον πρώτο σκόρερ της ομάδας Οδυσσέα Λάζαρη, ο οποίος έφτασε τα επτά τέρματα στη σεζόν.

Παναθηναϊκός: Καρακασίδης, Κοκκάκης, Διαμαντής, Κάτρης (70′ Παπαποστόλου), Νικολετόπουλος, Μπεβάρδος, Ορμενάι (58′ Τακεσιάν), Σπαθάρης, Ρομάνο (58′ Γεωργουλάκης), Νότας (58′ Κλάψας), Λάζαρης (58′ Ναλιτζής).

Κηφισιά: Ρόμπερτς, Αραπίτσας, Λουκάς, Τετώρος, Κατσανεβάκης, Σκιαδαρέσης, Γιαματζίδης, Χαχούλης, Ζαχαριάδης, Φλώκος, Ζωνιός.