Σαρωτική ήταν για δεύτερο σερί παιχνίδι η Κ17 του Παναθηναϊκού. Οι Πράσινοι του Απόστολου Παπαβασιλείου μετά το 6-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης νίκησαν κατά κράτος και τον ΟΦΗ με 4-1 στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο για την 3η αγωνιστική της α’ φάσης του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος Super League Κ17.

Μολονότι η ομάδα του Ηρακλείου προηγήθηκε στο 24′ με γκολ του Γκιαουράκη, το Τριφύλλι ανασυντάχθηκε και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου είχε ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση.  Στο 35′ ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε έπειτα από γρήγορη αντεπίθεση και ασίστ του Τσέλιου προς τον Ρομάνο, ο οποίος πέτυχε το 1-1, ενώ στο 40′ και πάλι ο Ρομάνο διαμόρφωσε το 1-2 μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Μπρέγκου. Με το ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου οι Πράσινοι βρήκαν και τρίτο γκολ στο 50′ έπειτα από ενέργεια του Γεωργουλάκη, ενώ το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε στο 54′ με τον Τσέλιο από ασίστ του Σιάκκα.

Οι δυο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι: ο ΟΦΗ στο 35′ με τον Πατηράκη και ο Παναθηναϊκός στο 45′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπρέγκου.

Παναθηναϊκός: Αποστολάκης, Σκαρλατίδης, Δουβίκας, Μερκούρης, Λιναρδάκης, Αποστόλου, Σιάκκας (67′ Πατέρας), Μπρέγκου (67′ Ν. Καλοσκάμης), Ρομάνο (77′ Τσατάλι), Γεωργουλάκης (55′ Τακεσιάν), Τσέλιος (55′ Κορρές).