Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα η Κ15 του Παναθηναϊκού. Οι Πράσινοι παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από τον Παναιτωλικό, κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση και αποδίδοντας όμορφο ποδόσφαιρο, επικράτησαν της ομάδας του Αγρινίου με 5-2.

Παρά το καλό ξεκίνημα στο ματς από τους ποδοσφαιριστές του Αντρέα Ντρένοβα, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που βρήκαν τρόπο να πάρουν το προβάδισμα. Από εκείνο το σημείο και μετά, όμως, το Τριφύλλι αντέδρασε και πριν λήξει το ημίχρονο κατάφερε αρχικά να ισοφαρίσει με τον Μπρέγκου στο 35’ και εν συνεχεία να βρει και δεύτερο τέρμα τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Γεωργουλάκη.

Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, ο Κορρές ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1, ενώ λίγο αργότερα ο Παναιτωλικός ξαναμπήκε στο ματς εκμευταλλευόμενος αδράνεια στην Πράσινη άμυνα. Ένα ακόμα γκολ, το δεύτερο προσωπικό, από τον Μπρέγκου με υπέροχη ατομική ενέργεια ουσιαστικά «κλείδωσε» την υπόθεση νίκη για τον Παναθηναϊκό, ενώ ο Σιακκάς ήταν αυτός που προσθέτοντας το όνομά του στη λίστα των σκόρερ, «έγραψε» το τελικό 5-2.

Παναθηναϊκός: Αποστολάκης, Σκαρλατίδης, Δουβίκας (25’ Μακρυγιάννης), Λιναρδάκης, Μερκούρης, Μπεβάρδος (70’ Πόθας), Γεωργουλάκης (70’ Σιακκάς), Τσέλιος (60’ Νικολάου), Κορρές, Μπρέγκου, Ρομάνο (46’ Τσιάβος).