Ισόπαλος 2-2 έληξε ο αποψινός φιλικός αγώνας του Παναθηναϊκού με αντίπαλο την ΑΕ Λεμεσού. Το σκόρ άνοιξε για το «Τριφύλλι» ο Σαριέγκι στο 28ο λεπτό, ενώ ο Φρέντυ ισοφάρισε για την ΑΕΛ στο 34’. Ο Πούλπο στο 38’ έδωσε το προβάδισμα στους Κύπριους με 2-1, αλλά λίγο πριν την λήξη του Α’ ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 45’ , ο Κλέϊτον διαμόρφωσε το τελικό 2-2. Ο αγώνας διεξήχθει στο «Τσίρειο» Στάδιο , στο πλαίσιο των εορτασμών για τα 80 χρόνια από την ίδρυση της ΑΕΛ και ήταν το πρώτο από τα δύο προγραμματισμένα φιλικά των «Πράσινων» στη Κύπρο. Την Παρασκευή 14 Μαΐου, ο Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει την ΑΛΚΗ Λάρνακας στο «Δασάκι» (19:00), και το Σάββατο 15 του μηνός, η αποστολή της ομάδας θα αναχωρήσει για την Αθήνα.

AEΛ: Τσοντοφάλσκι(46′ Καιρίνος), Ντικούμανα, Γαρπόζης(68′ Λαρόκ), Κακογιάννης, Τζούνιορ, Κερκέζ, Φερναντές(76′Χριστοφή), Βάργκας(86′ Ευθυμίου), Φρέντι(80′Ανδρέου) Ρόκε(46′ Μπόρμπελυ), Πούλπο(87′ Θεοδώρου).