SUPER LEAGUE Σάββατο 19/03/2016 | 17:30
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 4 - 0 ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ
9' - ΜΑΡΚΟΥΣ ΜΠΕΡΓΚ
27' - ΡΟΝΤΡΙΓΚΟ ΜΟΛΕΝΤΟ
68' - ΜΑΡΚΟΥΣ ΜΠΕΡΓΚ
72' - ΡΟΝΤΡΙΓΚΟ ΜΟΛΕΝΤΟ
Απόστολος Νικολαΐδης
Θ. Γιάχος
14o Συννεφιά
0' 15' 30' HM. 60' 75' 90'
  • ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ
  • ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
  • ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
  • 3'
    ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΛΟΥΚΑΣ ΕΒΑΝΤΖΕΛΙΣΤΑ
    8'
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΛΟΥΚΑΣ ΕΒΑΝΤΖΕΛΙΣΤΑ

Μετά από συνδυασμό των Λέτο και Μπεργκ, ο δεύτερος πασάρει στον Εβαντζελίστα, που επιχειρεί να περάσει τον Τσιλιανίδη και ανατρέπεται στην περιοχή του Ηρακλή!

9'
    ΜΑΡΚΟΥΣ ΜΠΕΡΓΚ
    ΓΚΟΛ ΜΑΡΚΟΥΣ ΜΠΕΡΓΚ

Ο Μπεργκ εκτελεί το πέναλτι, ο Χουάντερσον αποκρούει, ωστόσο ο Σουηδός επιθετικός παίρνει το… ριμπάουντ και με πλασέ κάνει το 1-0 για τον Παναθηναϊκό!

13'
    ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ
    16'
    ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΚΑΡΑΣΑΛΙΔΗΣ
    22'

Δυνατό σουτ του Εβαντζελίστα, με την μπάλα να σταματάει πάνω στον Ζιαμπάρη.

27'
    ΡΟΝΤΡΙΓΚΟ ΜΟΛΕΝΤΟ
    ΓΚΟΛ ΡΟΝΤΡΙΓΚΟ ΜΟΛΕΝΤΟ

Σέντρα του Εβαντζελίστα στο δεύτερο δοκάρι, με το νΜολέδο να κάνει την “σκαστή” κεφαλιά, αιφνιδιάζοντας τον Χουάντερσον και πετυχαίνοντας το 2-0 για το “τριφύλλι”!

35'
    ΡΟΜΠΙΝ ΛΟΥΝΤ
    ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΡΟΜΠΙΝ ΛΟΥΝΤ
    36'
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΖΟΡΖΕ ΜΟΝΤΕΪΡΟ

Σέντρα του Κυριακίδη από δεξιά, με τον Μοντέιρο να σουτάρει μέσα από την περιοχή και τη μπάλα να περνάει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Στιλ.

45'
    ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΝΑΝΟ
    46'
    ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΙΝΤΖΟΓΛΟΥ
    46'
    ΑΛΛΑΓΗ ΚΕΡΕΜ ΜΠΟΥΛΟΥΤ

Πρώτη αλλαγή για τον Ηρακλή, με τον Μπουλούτ να αντικαθιστά τον Τσιλιανίδη.

47'
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΒΕΛΛΙΟΣ

Επικίνδυνιο γύρισμα του Βέλλιου από δεξιά, προς τη μικρή περιοχή του Παναθηναϊκού, ο Μέστο προλαβαίνει και διώχνει σε κόρνερ…

56'
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΜΑΡΚΟΥΣ ΜΠΕΡΓΚ

Πάσα του Βιγιαφάνιες και σουτ του Μπεργκ “με τη μία”, αναγκάζει τον Χουάντερσον να διώξει με υπερένταση σε κόρνερ.

65'
    ΑΛΛΑΓΗ ΜΕΝΤΙ ΑΜΠΕΝΤ

Ο Αντρέα Στραματσόνι ρίχνει στο ματς τον Αμπέντ, στη θέση του Εβαντζελίστα.

68'

Ωραία κάθετη πάσα του Λουντ για τον Μπεργκ, ο οποίος πέρασε τη μπάλα κάτω από τα πόδια του Καρασαλίδη και με δυνατό σουτ σημείωσε το 3-0 για την ομάδα μας!

71'
    ΑΛΛΑΓΗ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΑΜΟΥ

Ο Ιντζόγλου παραχωρεί τη θέση του στον Στάμου.

72'

Εκτέλεση κόρνερ από τον Λέτο, ο Μολέδο παίρνει την κεφαλιά, κάνει το 4-0 και δίνει διάστασεις θριάμβου στη νίκη του Παναθηναϊκού!

74'
    ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΟΥΡΙ ΣΟΟΥΖΑ ΑΛΜΕΙΔΑ "ΜΑΜΟΥΤΕ"

Δεύτερη αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Μαμούτε να μπαίνει αντί του Μπεργκ.

76'
    ΛΟΥΚΑΣ ΒΙΓΙΑΦΑΝΙΕΣ
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΛΟΥΚΑΣ ΒΙΓΙΑΦΑΝΙΕΣ

Ωραίο σουτ του Βιγιαφάνιες από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Χουάντερσον να αποκρούει σε κόρνερ.

77'
    ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΗΣ
    ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΗΣ
    79'

Απ’ ευθείας φάουλ του Βέλλιου, η μπάλα πέρασε εκατοστά δίπλα από το τέρμα του Στιλ.

81'
    ΑΛΛΑΓΗ ΜΑΝΩΛΗΣ ΖΑΜΠΑΖΗΣ

Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ηρακλή. Ζαμπαζης μέσα, Σαραμαντάς έξω.

81'
    ΟΛΙΒΙΕ ΜΠΟΥΜΑΛ
    ΑΛΛΑΓΗ ΟΛΙΒΙΕ ΜΠΟΥΜΑΛ

Ο Παναθηναϊκός “κλείνει” τις αλλαγές του, με τον Μπουμάλ να παίρνει τη θέση του Βιγιαφάνιες.

82'
    ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ ΛΕΤΟ
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ ΛΕΤΟ

Λέτο και Ζέκα συνεργάζονται ωραία, μέσα στην περιοχή, ο πρώτος κάνει το δυνατό σουτ αλλά η μπάλα βρίσκει στο πρόσωπο του Κυριακίδη και καταλήγει κόρνερ…

83'
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΡΟΝΤΡΙΓΚΟ ΜΟΛΕΝΤΟ

Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Αμπέντ κάνει το “μονοκόμματο” σουτ, ο Χουάντερσον αποκρούει, ο Μολέδο κάνει την προβολή στη συνέχεια αλλά αστοχεί.

84'
    ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΑΜΟΥ
    93'
    ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Ο Παναθηναϊκός… ξεσπάει πάνω στον Ηρακλή, κερδίζοντας τον με το ευρύ 4-0 και επιστρέφοντας στις νίκες.