Άλλο ένα φιλικό παιχνίδι έδωσε ο Παναθηναϊκός Β, αυτή την φορά με αντίπαλο την ΑΕ Ερμιονίδας, στο «Γεώργιος Καλαφάτης».

Το Τριφύλλι επικράτησε με 7-0, ωστόσο το κυριότερο σε αυτή τη φάση της προετοιμασίας για την τεχνική ηγεσία είναι να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα.

Εξ ου και η χρησιμοποίηση δύο διαφορετικών 11άδων από την πλευρά του Γιάσμινκο Βέλιτς, σε μια ακόμα αναμέτρηση του Παναθηναϊκού Β.

Οι Πράσινοι σημείωσαν τρία τέρματα στο πρώτο ημίχρονο, με τον Αγκοστίνιο να σκοράρει δις και τον Μαρτίνη να κάνει το 3-0. Ενώ στο δεύτερο 45λεπτο σκόραραν οι Σαρδέλης, Κρυπαράκος, Μαρτίνης ξανά και ο Μπιλάλ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Παναθηναϊκός Β: Χριστογεώργος, Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι, Αντωνίου, Μαρτίνης, Ηλιάδης, Σερπέζης, Ταβάρες, Αθανασακόπουλος, Κρυπαράκος, Αγκοστίνιο. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν: Σουρδής, Ανδρικόπουλος, Σιδεράς, Πόμπι, Ματσαδές, Καραμπάς, Κωστόπουλος, Σαρδέλης, Φουρτάδο, Αλμπάνης, Μπιλάλ.

ΑΕ Ερμιονίδας: Πονηρός, Αντωνίου, Μηλιώτης, Τζιερης, Βιρβίλης, Τρέσα, Χούι, Λαντικας, Τσόφλιος, Τριμπώνιας, Μπρούνο.