Με τελικό σκορ 2-1 επικράτησε ο Παναθηναϊκός του Πανιωνίου στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής ημέρας της Superleague. Οι «Πράσινοι» άνοιξαν το σκορ με ωραία ψιλοκρεμαστή κεφαλιά το Σωτήρη Νίνη λίγο πριν το τέλος του Α’ ημιχρόνου (44’), και ο Κώστας Κατσουράνης διπλασίασε τα τέρματα για το «Τριφύλλι» στο 63’ με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή. Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Κουμορτζί με κοντινή προβολή μείωσε το σκορ για τον Πανιώνιο σε 2-1. Στο 90ο λεπτό, ο Νίνης αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή της αναμέτρησης και αποβλήθηκε.

Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Βύντρα, Καντέ (74’ Σιμάο), Σαριέγκι, Μπουμσόνγκ, Ζιλμπέρτο, Κατσουράνης (84’ Καραγκούνης), Λουίς Γκαρσία (67’ Μαρίνος), Λέτο, Νίνης, Σισέ.