Ισόπαλος, χωρίς τέρματα έληξε ο φιλικό αγώνας μεταξύ του Παναθηναϊκού και της Μπενφίκα που διεξήχθει στο BMO Field του Τορόντο. Οι πρωταθλητές Ελλάδας και Πορτογαλίας για το 2010 παρέμειναν στο 0-0 παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν εκατέρωθεν. Το παιχνίδι χαρακτηρίστηκε από τις δυνατές μονομαχίες κάτι που είχε σαν αποτέλεσμα την αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του αμυντικού της Μπενφίκα David Luiz στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του Α’ ημιχρόνου.

Benfica: Moreira, Luís Filipe (16’ Saviola, 46’ Weldon), Sidnei, David Luiz, Fábio Faria, Airton (90’ David Simão), Ruben Amorim, Felipe Menezes (46’ Javi Garcia), César Peixoto, Éder Luís (60’ Leandro Pimenta), Alan Kardec (46’ Nuno Gomes).

Παναθηναϊκός: Καρνέζης (46′ Γκαλίνοβιτς), Σαριέγκι, Μπιάρσμιρ, Καντέ, Μελίσσης, Λέτο, Μαρίνος, Δημούτσος, Σιμάο, Κλέϊτον, Ρουκάβινα.