Μια ακόμα εντός έδρας νίκη σημείωσε ο Παναθηναϊκός, αυτή την φορά απέναντι στην Καλλονή, την οποία και κέρδισε με 1-0 στο «Απόστολος Νικολαϊδης», για την 20η αγωνιστική της Super League ΟΠΑΠ 2014/15.

Οι «πράσινοι» είχαν το πάνω χέρι από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, είδαν δυο προσπάθειες του Μπεργκ να ακυρώνονται ως οφσάιντ, μέχρι ο Σουηδός επιθετικός να «λύσει» τον… γόρδιο δεσμό, σκοράροντας στο 78ο λεπτό για έβδομη φορά στο φετινό Πρωτάθλημα!

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Παναθηναϊκός μετράει εννιά νίκες στη Λεωφόρο μετά από 10 ματς που έχει δώσει εκεί, καθώς επίσης και επτά διαδοχικές.

ΣΚΟΡΕΡ: 78’ Μπεργκ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Στιλ, Μπούρμπος (73’ Ατζαγκούν), Σίλντενφελντ, Ταυλαρίδης, Χουχούμης, Λαγός, Ζέκα, Πράνιτς (52’ Ντίνας), Κλωναρίδης (53’ Καρέλης), Πέτριτς, Μπεργκ.

ΚΑΛΛΟΝΗ: Χογκ, Τσαμπούρης, Αναστασιάδης, Αντέγιο, Πιπίνης, Μίνγκας, Λεοζίνιο, Καλτσάς (81’ Αγρίτης), Άλβες (85’ Στεφάνοβιτς), Καμαρά (62’Ναβάρο), Μανούσος.