Με τελικό σκορ 3-2 επικράτησε ο Παναθηναϊκός της «νταμπλούχου» Ιταλίας και πρωταθλήτριας Ευρώπης Ίντερ, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο Rogers Centre Stadium, στο Τορόντο του Καναδά. Το σκορ για τους «Πράσινους» άνοιξε στο 12ο λεπτό με κοντινή προβολή ο Τζιμπρίλ Σισέ, εκμεταλλευόμενος την ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα των Ιταλών σε πλασέ του ιδίου έπειτα από ωραία ενέργεια και χαμηλή σέντρα από τα αριστερά του Σεμπάστιαν Λέτο. Ο Γάλλος επιθετικός διπλασίασε τα τέρματα για το «Τριφύλλι» με δυνατό σούτ έξω από την περιοχή στο 21’. Ο Ετό μείωσε σε 2-1 για την Ίντερ με κοντινό διαγώνιο σουτ στο 32’ και λίγο πριν το τέλος του Α’ ημιχρόνου (41’), ο Λέτο έκανε το 3-1 με σκαφτό πλασέ ολοκληρώνοντας ιδανικά την ταχύτατη αντεπίθεση του Παναθηναϊκού. Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε στο 86’ ο Κουτίνιο.

Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Σαριέγκι, Καντέ, Βύντρα (61’ Σεϊταρίδης), Σπυρόπουλος (61’ Μπιάρσμιρ), Σιμάο (90’ Μαυρίας), Κατσουράνης (61’ Καραγκούνης), Γκοβού (61΄Μαρίνος), Λέτο (78’ Ιωαννίδης), Νίνης (78’Δημούτσος), Σισέ (78’ Πετρόπουλος).

Ίντερ: Ορλαντόνι, Ζανέτι (18’ Ναταλίνο, 73’ Μαϊκόν), Κόρντομπα (46΄Μπιράγκι, 73’ Σάμουελ), Ματεράτσι (46’ Μπουρντίσο, 73’ Λούσιο), Κίβου (73΄ Μουντάρι), Ομπινά (46’ Μπιαμπιάνι), Μαρίγκα (46’ Στάνκοβιτς), Καμπιάσο (46’ Κουτίνιο), Όμπι (46’ Νγουακγό), Ετό (46’ Αλίμπετς. 73’ Σαντόν), Πάντεφ (46’ Μαντσίνι, 73’ Μιλίτο).