Ήττα σοκ με 3-2 από τον Εργοτέλη εντός έδρας γνώρισε απόψε ο Παναθηναϊκός για τον εξ αναβολής αγώνα της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Οι “πράσινοι” για δεύτερο συνεχόμενο ματς δεν κατάφεραν να χτίσουν πάνω στο προβάδισμα (Γκάμπριελ 7′) που είχαν με αποτέλεσμα ο Εργοτέλης στο δεύτερο ημίχρονο με δύο γρήγορα γκολ του Κουτσιανικούλη στο 47′ και στο 51′ να ανατρέψει το εις βάρος του αποτέλεσμα. Ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε στο 53′ με τον Χριστοδουλόπουλο, αλλά ο Εργοτέλης με γκολ του Μπούντιμιρ δέκα λεπτά αργότερα πήρε την νίκη και τους τρεις βαθμούς.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Τζόρβας, Μάτος, Μελίσσης, Γκούμας, Κλέιτον, Σαλπιγγίδης (66’ Ρουκάβινα), Χριστοδουλόπουλος, Γκάμπριελ (57′ Τζιόλης), Βύντρα, Μάντζιος (46′ Σόουζα), Σπυρόπουλος

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Δασκαλάκης, Μάρτινς, Γραμμόζης (71’ Βακουφτσής), Ορφανός, Ζούνιορ, Κένεντι, Κουτσιανικούλης (83’ Φραγκουλάκης), Φερνάντες, Μπούντιμιρ, Πλάσνενγκερ, Γιαλούσης