Με τελικό σκορ 0-3, επικράτησε απόψε ο Παναθηναϊκός της Λάρισας στο γήπεδο Αλκαζαρ. Το σκορ για το «Τριφύλλι» άνοιξε στο 45ο λεπτό ο Τζιμπρίλ Σισέ εκμεταλευόμενος την μπαλιά του Σπυρόπουλου από τα αριστερά, ενώ με μια πανομοιότυπη φάση στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Γάλλος επιθετικός διπλασίασε τα τέρματα για τον ίδιο και την ομάδα του. Την νίκη για τους «Πράσινους», οι οποίοι είχαν πολλές ευκαιρίες να σκοράρουν περισσότερα τέρματα, σφράγισε στο 82’ ο Νίνης, αξιοποιώντας την παράλληλη ασίστ του Βύντρα από τα δεξιά.

Λάρισα: Βιέρα, Νταμπίζας, Μελίσσης, Φλάβιο, Βελάσκο, Ρομέου (46′ Πούρι), Ραντοσάβλιεβιτς (78′ Ιγκλέσιας), Μπλάζεκ (59′ Ζεσούς), Σκάτσελ, Μετίν, Κουζέν.

Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Βύντρα, Σαριέγκι, Καντέ, Σπυρόπουλος, Σιμάο, Κατσουράνης (89′ Μαρίνος), Καραγκούνης, Λέτο (85′ Χριστοδουλόπουλος), Σαλπιγγίδης (78′ Νίνης), Σισέ.