Την πρώτη του ήττα στο Πρωτάθλημα, μετά από έξι αγώνες, γνώρισε ο Παναθηναϊκός καθώς έχασε με 4-2 εκτός έδρας από την Ξάνθη, για την 15η αγωνιστική της Super League ΟΠΑΠ 2014/15.

Οι Ακρίτες πήραν γρήγορα προβάδισμα δυο τερμάτων, με τους Γούτα και Βασιλακάκη, οι «πράσινοι» μείωσαν άμεσα μετά το 2-0, χάρη στον Καρέλη ωστόσο στην επανάληψη η Ξάνθη σκόραρε και πάλι νωρίς με τον Σολτάνι, για το 3-1.

Ακολούθησε ένα ακόμα γκολ των γηπεδούχων, από τα πόδια του Καπετάνου, για να έρθει ξανά ο Καρέλης και να μειώσει στο τελικό 4-2 κι ενώ 10 λεπτά πριν τη λήξη ο Καπετάνος είχε δοκάρι. Όπως και ο Σολτάνι, στο 86′.

ΣΚΟΡΕΡ: 3’ Γούτας, 16’ Βασιλακάκης, 52’ Σολτάνι, 63’ Καπετάνος / 17’-65’ Καρέλης

ΞΑΝΘΗ: Κυριακίδης, Μπέρτος, Μπαξεβανίδης, Σολτάνι, Λουσέρο, Βασιλακάκης (73’ Ομπόντο), Φλίσκας (38’ Παπαστεριανός), Κλέιτον, Γούτας, Καπετάνος (81’ Ρούντι), Καρυπίδης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Στιλ, Μπούρμπος, Κλωναρίδης, Σίλντενφελντ, Μέντες, Νάνο (63’ Χουχούμης), Λαγός (60’ Ντίνας), Ζέκα (60’ Δώνης), Πράνιτς, Καρέλης, Πέτριτς.