Με τελικό σκορ 3-1 επικράτησε ο Παναθηναϊκός στον αποψινό εντός έδρας αγώνα κόντρα στον Ατρόμητο Αθηνών. Το σκορ για τους Πράσινους άνοιξε ο Κώστας Κατσουράνης μόλις στο 6ο λεπτό, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 33’ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Ο Τζιμπρίλ Σισε στο 91ο λέπτο διαμόρφωσε το τελικό 3-1 καθώς νωρίτερα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του 1ου ημιχρόνου (45’+1’) ο Ατρόμητος σκόραρε με τον Μελλισά μειώνοντας προσωρινά το σκορ σε 2-1.

Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Βύντρα, Καντέ, Σεϊταρίδης, Ζιλμπέρτο, Κατσουράνης, Καραγκούνης, Ρουκάβινα (71’ Χριστοδουλόπουλος), Νίνης(82’ Μαρίνος), Σισέ.

Ατρόμητος Αθηνών: Μιχαηλίδης, Μπλένχιο, Μπαζίνσκι, Αναστασάκος (65’ Καραγκούνης), Μελισσάς, Περόνε, Μπρίτο, Νάστος, Σαρμιέντο, Σφακιανάκης (88’ Καραλής), Καλαντζής (73’ Κουτσόπουλος).