Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Superleague παρέμεινε ο Παναθηναϊκός μετά και από την αποψινή του νίκη στο ΟΑΚΑ με 4-1 επί του Εργοτέλη. To σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Φραγκουλάκης στο 9ο λεπτό και ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε με τον Σισέ στο 26’. Λίγο πριν την λήξη του 1ου ημιχρόνου, οι πράσινοι κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο σκορ με 2-1 , με σκόρερ τον Καραγκούνη (44’). Στο 2ο ημίχρονο, ο Σισέ σκόραρε για δεύτερη φορά (66’) διευρύνοντας το σκορ σε 3-1, και ο Λέτο διαμόρφωσε το τελικό 4-1 στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων (90’+3’).

Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Βύντρα, Μπιάρσμιρ, Καντέ, Σπυρόπουλος, Ζιλμπέρτο, Κατσουράνης, Καραγκούνης (63’ Λέτο), Νίνης (72’ Χριστοδουλόπουλος), Σαλπιγγίδης (84’ Τζιόλης), Σισέ.

Εργοτέλης: Αθανασίου, Χίμπλινγκερ, Κορδονούρης, Ρομάνο, Βερπακόφσκις (77’ Μπούντιμιρ), Ορφανός (71’ Λεάλ), Τζούνιορ, Μπερτόσα, Φραγκουλάκης, Τσεσνάουσκις (87’ Καρέλης), Σασιασβίλι.