Ένα ακόμα φιλικό με αντίπαλο τον Πανελευσινιακό, το οποίο έγινε στην Ελευσίνα αυτή την φορά, έδωσε σήμερα ο Παναθηναϊκός. Το ματς έληξε με 6-0, με τους Νίκο Καρέλη και Μάρκους Μπεργκ να πετυχαίνουν από δύο γκολ έκαστος -στο 31’ και στο 41’ ο πρώτος, στο 34’ και στο 39’ ο δεύτερος- τον Νίκο Καλτσά να σκοράρει άλλη και φορά στο 36ο λεπτό και τον Λάζαρο Λάμπρου να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν με παίκτη λιγότερο από το 8’, λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Δημόπουλου, ενώ στην επανάληψη το «τριφύλλι» αποφάσισε να παίξει κι αυτό με 10 ποδοσφαιριστές, με τον Καρέλη να αποσύρεται από τον Γιάννη Αναστασίου.

Η σύνθεση του Παναθηναϊκού: Γιαννακόπουλος (73’ Βασίλας), Μαρινάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Τελάντερ, Χουχούμης, Εσιέν, Ζέκα (46’ Αγγελόπουλος Β.), Ατζαγκούν, Καλτσάς, Καρέλης, Μπεργκ (46’ Λάμπρου).

Οι «πράσινοι» θα προπονηθούν ξανά αύριο στις 10 το πρωί.