Στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Superleague με 55 βαθμούς παρέμεινε ο Παναθηναϊκός έπειτα και από την σημερινή νίκη με 0-2 επί του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη. Το σκορ για το “Τριφύλλι” άνοιξε ο Σισέ στο 21ο λεπτό, εκτελώντας με επιτυχία το πέναλτι που κέρδισε ο Νίνης. Στο Β’ ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 55′ ο Γάλλος διεθνής διπλασίασε τα τέρματα για τον Παναθηναϊκό με ωράιο σουτ έξω από την περιοχη.

Πανιώνιος: Μπεθέρα, Μανιάτης, Μπαρόνι (59′ Κούκετς), Γιόνσον (46′ Σκούφαλης), Ριέρα, Μπάλαμπαν, Κουμορτζί, Σιόβας, Κοντοές, Τσότσαλιτς (75′ Νικολάου), Τζαβέλλας.

Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Βύντρα, Καντέ, Σαριέγκι, Δάρλας, Ζιλμπέρτο, Κατσουράνης, Νίνης (80′ Σιμάο), Λέτο (84′ Χριστοδουλόπουλος), Σαλπιγγίδης (72′ Μαρίνος), Σισέ.