Ο Παναθηναϊκός κέρδισε τον Πανιώνιο, με 2-1, στο κεκλεισμένων των θυρών ματς του «Απόστολος Νικολαϊδης» για την δεύτερη αγωνιστική, χάρη σε δυο γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, παίρνοντας την πρώτη του νίκη στο νέο Πρωτάθλημα.

Οι «πράσινοι» δεν είχαν την βοήθεια του κόσμου τους και βρέθηκαν πίσω στο σκορ πέντε λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης από ένα γκολ του Μπουμάλ. Ωστόσο, όχι μόνο δεν τα παράτησαν αλλά ισοφάρισαν αρχικά, στο 91’ χάρη στον Ατζαγκούν, ενώ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πέτριτς ολοκλήρωσε την ανατροπή!

ΣΚΟΡΕΡ: Ατζαγκούν 91’, Πέτριτς 94’ / Μπουμάλ 85’

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Κοτσόλης, Μπούρμπος (82’ Μπούι), Μέντες, Σίλντενφελντ, Νάνο, Λαγός, Πράνιτς, Ζέκα, Ντίνας (54’ Καρέλης), Πέτριτς, Κλωναρίδης (76’ Ατζαγκούν).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Γιαννακόπουλος, Τασούλης, Χατζηισαίας, Παντίδος, Μπούζας (83’ Ιμπαγάσα), Μπουμάλ, Κολοβός (76’ Φούντας), Σιώπης (68’ Γκίνη), Πάνος, Μητρόπουλος, Γιάννου.