Με 1-0 ηττήθηκε απόψε ο Παναθηναϊκός από την Σταντάρ Λιέγης εκτός έδρας και αποκλείστηκε από την επόμενη φάση του UEFA Europa League. Παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησαν οι «Πράσινοι « στο σημερινό παιχνίδι δεν κατάφεραν να σκοράρουν και έτσι οι Βέλγοι πήραν την πρόκριση με συνολικό σκορ τερμάτων 4-1. Το τέρμα που διαμόρφωσε το τελικό σκορ υπέρ της Σταντάρτ, πέτυχε ο Μποκανί στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του Α΄ημιχρόνου.

Σταντάρτ Λιέγης: Μπολάτ, Ράμος, Νταλμά (72′ Γκορέ), Μποκανί (90’ Τραορέ), Ντε Καμάργκο, Καμοτσάτο, Σαρ, Γιοβάνοβιτς (82’ Μανγκαλά), Βίτσελ, Καρσελά, Ποκονιόλι.

Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Καντέ, Μπιάρσμιρ (56′ Νίνης), Σαριέγκι, Βύντρα, Κατσουράνης, Ζιλμπέρτο, Καραγκούνης, Λέτο (82’ Χριστοδουλόπουλος), Σαλπιγγίδης(69′ Ρουκάβινα), Σισέ.