Με σκορ 1-0 επικράτησε εντός έδρας ο Παναθηναϊκός του ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής ημέρας της ΟΠΑΠ Superleague. Αν και οι «Πράσινοι» δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες για να σκοράρουν καθόλη τη διάρκεια του αγώνα, το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Hyundai Man of the Match Λουκάς Βύντρα, με ενά εκπληκτικό μακρινό σουτ στο 20ο λεπτό του Α’ ημιχρόνου.

Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Βύντρα, Σαριέγκι, Μπουμσόνγκ, Σπυρόπουλος, Ζιλμπέρτο, Κατσουράνης, Καραγκούνης (66’ Μαρίνος), Χριστοδουλόπουλος (59’ Σιμάο), Λουίς Γκαρσία (78’ Δημούτσος), Σισέ.

ΠΑΟΚ: Κρέσιτς, Μπουσαϊντί, Πάμπλο Γκαρσία (68’ Φωτάκης), Βιτόλο, Σαλπιγγίδης (68’ Ελ Ζαρ), Μουσλίμοβιτς, Μαλεζάς, Κοντρέρας, Βιεϊρίνια, Ίβιτς (80’ Φιλομένο), Σακελλαρίου.