Με τελικό σκορ 1-4 επικράτησε απόψε εκτός έδρας ο Παναθηναϊκός του Εργοτέλη, στο πλασιο της 5ης αγωνιστικής ημέρας του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Superleague. Το σκορ για την ομάδα μας άνοιξε ο Νίκος Σπυρόπουλος στο 35’ πετυχαίνοντας και το πρώτο του τέρμα με την φανέλα του Παναθηναϊκού. Μέσα στα επόμενα 9 λεπτά, ο Τζιμπρίλ Σισε σκόραρε δύο φορές (39’, 44’) δίνοντας στους «Πράσινους» προβάδισμα τριών τερμάτων λίγο πριν τη λήξη του Α’ ημιχρόνου. Ο Εργοτέλης κατάφερε να πετύχει ένα γκολ με τον Μπούντιμιρ στο 55’, προτού ο Κώστας Κατσουράνης διαμορφώσει το τελικό 1-4 στο 78ο λεπτό.

Εργοτέλης: Δασκαλάκης, Γιαλούσης, Σασιαβίλι, Μπέτο, Ρουμπάκης, Χίμπλινγκερ, Ορφανός (53’ Χρυσοφάκης), Σίλβα Τζούνιορ (72’ Καρέλης), Λεάλ, Μπούντιμιρ (85’ Βερμπακόφσκις), Ρομάνο.

Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Σαριέγκι (82’ Σιμάο), Μπουμσόνγκ, Σισέ, Λέτο (63’ Μαρίνος), Λουίς Γκαρσία (74’ Δημούτσος), Ζιλμπέρτο, Βύντρα, Καραγκούνης, Κατσουράνης, Σπυρόπουλος.