Με σκορ 0-1 επικράτησε ο Παναθηναϊκός εκτός έδρας του Ατρόμητου Αθηνών, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της ΟΠΑΠ Superleague. Σε ένα αγώνα χαμηλού ρυθμού, οι «Πράσινοι» δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες για να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ ενώ δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα από τους γηπεδούχους. Το παιχνίδι κρίθηκε ουσιαστικά στο Β’ Ημίχρονο όταν στο 68ο λεπτό, ο Ατρόμητος απώλεσε την μεγαλύτερη του ευκαιρία με το άστοχο πλασέ του Καμαρά και δύο λεπτά αργότερα (70’) ο Χριστοδουλόπουλος με ωραίο ελιγμό και σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για το «Τριφύλλι».

Ατρόμητος Αθηνών: Μιχαηλίδης, Ολιβέïρα, Νάστος, Μπαζίνσκι, Βινιάλ (19’ Μελισσάς), Νεμπεγλέρας, Καμαρά (69’ Περόνε), Σφακιανάκης, Σαγκανόφσκι, Τάτος (76’ Καραλής), Μπρίτο.

Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Βύντρα, Κατσουράνης, Καντέ, Σπυρόπουλος (55’ Μαρίνος), Σιμάο, Ζιλμπέρτο, Λουίς Γκαρσία, Χριστοδουλόπουλος (85’ Ιωαννίδης), Γκοβού (57’ Καραγκούνης), Σισέ.