Με τελικό σκορ 0-2 ηττήθηκε ο Παναθηναϊκός από την Κοπεγχάγη στο ΟΑΚΑ, στην χθεσινοβραδινή αναμέτρηση που διεξήχθη στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής ημέρας της φάσης των ομίλων του UEFA Champions League. Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε ο Εντόι στο 28’ με πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, και εννέα λεπτά αργότερα (37’) ο Βίνγκααρντ διπλασίασε τα τέρματα για τους Δανούς με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Τρία λεπτά μετά την έναρξη του Β’ ημιχρόνου (48’), ο αρχηγός της ομάδας μας Ζιλμπέρτο Σίλβα τιμωρήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Μαρίνος, Βύντρα, Ζιλμπέρτο, Σαριέγκι, Σιμάο, Κατσουράνης (46′ Σπυρόπουλος), Λέτο, Νίνης (58′ Πλεσί), Λουίς Γκαρσία (46′ Καραγκούνης), Σισέ.

FC Kobehavn: Βίλαντ, Ποσπέκ, Κλαουντεμίρ (79′ Ντελάνι), Κβιστ, Γκρόνκγιερ, Εντόι (76′ Σαντίν), Άντονσον, Βεντ, Βίνγκααρντ, Γιόργκενσεν, Μπολάνιος (58′ Νόργκααρντ).