Με τελικό σκορ 1-3 ηττήθηκε απόψε ο Παναθηναϊκός από την Σταντάρτ Λιέγης, στο πλαίσιο της φάσης των 16 του UEFA Europa League. Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε ο Βίτσελ στο 8’ ενώ 8 λεπτά αργότερα ο Γιοβάνοβιτς διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 48’ οι «Πράσινοι» μείωσαν σε 1-2 με τον Βύντρα αλλά παρά την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του Παναθηναϊκού, ύστερα από μια αντεπίθεση στο 74’, ο Ντε Καμάργκο σκόραρε για την ομάδα του διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Παναθηναϊκός: Γκαλίνοβιτς, Βύντρα, Σαριέγκι, Καντέ, Δάρλας, Σιμάο, Ζιλμπέρτο, Νίνης (46’ Καραγκούνης), Λέτο (46’ Σαλπιγγίδης), Ρουκάβινα (71’ Χριστοδουλόπουλος), Σισέ.

Σταντάρτ Λιέγης: Μπολάτ, Ράμος, Ντεφούρ (22’ Καρσελά), Μποκανί, Ντε Καμάργκο, Καμοτσάτο, Σαρ, Γιοβάνοβιτς (67’ Μανγκάλα), Γκέρσον, Νικαισε (79’ Νταλμά), Βίτσελ.