Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος Hellas on Line προκρίθηκε ο Παναθηναϊκός επικρατώντας απόψε του Πιερικού στο ΟΑΚΑ με σκορ 2-1. Το σκορ για τους “Πράσινους” άνοιξε στο 18′ ο Κλέιτον με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 40′ με ανάποδη κεφαλιά του Κοντεών. Το σκορ του αγώνα παρέμεινε ισόπαλο 1-1 μέχρι το 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, όπου ο Κλέιτον σκόραρε για δεύτερη φορά δίνοντας στον Παναθηναϊκό την νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Παναθηναϊκός: Γκαλίνοβιτς, Βύντρα, Μπιάρσμιρ, Σαριέγκι, Δάρλας, Κατσουράνης, Τζιόλης (60′ Καραγκούνης), Κλέιτον, Λέτο, Χριστοδουλόπουλος (46′ Νίνης), Πετρόπουλος (46′ Σισέ).

Πιερικός: Καρακούτσης, Χατζηζήσης (65′ Κωσταντινίδης), Παστός, Γκουγκουλιάς (84′ Όλγκιν), Κοντεών, Μαρτίνεζ, Γιαζιτζόγλου, Τασίδης, Πέντα (78′ Τσιτακλίδης), Μακρής, Φρέντερικς.