Ισόπαλο με τελικό σκορ 1-1 έληξε ο αποψινός αγώνας της 20ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ. Το σκορ στο ΟΑΚΑ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Σκόκο, μόλις στο 9ο λεπτό. Από το σημείο αυτό και έπειτα, οι “Πράσινοι” ανέβασαν αισθητά την απόδοση τους και έφτασαν στην ισοφάριση στο 27′ με σκόρερ τον Δημήτρη Σαλπιγγίδη. Στο 2ο ημίχρονο, οι παίκτες του Παναθηναϊκού δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν κάποια από τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησαν, με κορυφαία στιγμή το δοκάρι του Σαλπιγγίδη στο 62′, και έτσι το 1-1 παρέμεινε ως το τέλος του αγώνα.

Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Βύντρα, Σαριέγκι, Καντέ, Σπυρόπουλος, Ζιλμπέρτο, Καραγκούνης (71′ Σιμάο), Κατσουράνης, Λέτο (71′ Χριστοδουλόπουλος), Σαλπιγγίδης, Σισέ.

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Αραούχο, Μαϊστόροβιτς, Ζεράλντο, Καράμπελας, Καφές, Γιάχιτς (73′ Μάκος), Μαντούκα (63′ Λαγός), Σκόκο (89′ Γκερέϊρο), Μπλάνκο, Τζεμπούρ.