Ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στις νίκες στο Πρωτάθλημα, καθώς κέρδισε εντός έδρας με 2-0 την Κέρκυρα στον τελευταίο του αγώνα για το 2014, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League ΟΠΑΠ 2014/15.

Οι «πράσινοι» ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, με τον Καρέλη να βάζει το πόδι του στο σου του Πράνιτς και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα των Φαιάκων…

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Χουχούμης… προειδοποίησε τον Σέτκους, με τη σέντρα – σουτ του να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του τέρματος της Κέρκυρας, για να έρθει και το γκολ του νεαρού αμυντικού πέντε λεπτά πριν τη λήξη, μετά από ωραία ατομική ενέργεια!

ΣΚΟΡΕΡ: 45’ Καρέλης, 85’ Χουχούμης

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Στιλ, Μπούρμπος, Κουτρουμπής, Τριανταφυλλόπουλος, Χουχούμης (88’ Κλωναρίδης), Δώνης, Ζέκα, Ντίνας (83’ Μπούι), Καρέλης (65’ Λαγός), Πράνιτς, Πέτριτς

ΚΕΡΚΥΡΑ: Σέτκους, Βενέτης, Ζορμπάς (46’ Κόντος), Ναγιάρ (76’ Μπόρχα), Καϊκούτ, Γκόμες, Καρντόσο (53’ λ.τ. Κρητικός), Μαρκόβσκι, Χαβίτο, Ντιμιτρόφσκι, Ζορντάο