Μια ακόμα εκτός έδρας ισοπαλία στην Σούπερ Λίγκα σημείωσε ο Παναθηναϊκός, αυτή την φορά στη Νέα Σμύρνη με 1-1 και αντίπαλο τον Πανιώνιο, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής.

Οι «πράσινοι» -που έχασαν σωρεία ευκαιριών στο δεύτερο ημίχρονο- βρέθηκαν πίσω στο σκορ λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, με ένα «άπιαστο» σουτ του Μπουμάλ έξω από την μεγάλη περιοχή, για να φτάσουν στην ισοφάριση στην επανάληψη, με το έκτο γκολ του Μπεργκ στο Πρωτάθλημα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Γιάννου κέρδισε πέναλτι από τον Σίλντενφελντ για τους γηπεδούχους, στο 86’ λεπτά, ωστόσο ο Στιλ απέκρουσε την εκτέλεση του Κολοβού στο αμέσως επόμενο λεπτό διατηρώντας το 1-1!

ΣΚΟΡΕΡ: 33’ Μπουμάλ / 78’ Μπεργκ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Γιαννακόπουλος, Αργυρόπουλος, Παντίδος, Ρισβάνης, Τασουλης, Κόρμπος, Μητρόπουλος, Μπουμάλ (80’ Μπούζας), Κολοβός (93’ Μασούρας), Ιμπαγάσα (55’ Πάνος), Γιάννου.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Στιλ, Ζέκα, Σίλντενφελντ, Ταυλαρίδης, Χουχούμης, Λαγός (62’ Δώνης), Πράνιτς, Ατζαγκούν (76’ Κλωναρίδης), Μπαϊράμι (46’ Καρέλης), Πέτριτς, Μπεργκ.