Ο Παναθηναϊκός ολοκλήρωσε τις φετινές του υποχρεώσεις στην Ευρώπη με την ισοπαλία, με σκορ 1-1, απέναντι στην Εστορίλ στο «Απόστολος Νικολαϊδης», στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής του πέμπτου ομίλου του Europa League.

Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν στο σκορ χάρη στην πολύ ωραία πάσα του Ντίνα προς τον Καρέλη και το γκολ του δεύτερου στο 55ο λεπτό, ενώ ο σκόρερ είδε άλλες δυο του προσπάθειες να σταματούν στο δοκάρι της εστίας των Πορτογάλων του, στο 45’ και στο 59’!

Και σα να μην έφτανε αυτό, η Εστορίλ κατάφερε να «κλέψει» τον βαθμό της ισοπαλίας, ισοφαρίζοντας τρία λεπτά πριν τη λήξη με τον Κλέμπερ, ο οποίος είχε σκοράρει και στον αγώνα του «Αντόνιο Κοϊμπρα»…

ΣΚΟΡΕΡ: 55’ Καρέλης / 87’ Κλέμπερ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Στιλ, Μπούρμπος (28’ Τριανταφυλλόπουλος), Ρισβάνης, Κουτρουμπής, Χουχούμης, Λαγός, Δώνης, Μπούι, Ατζαγκούν (60’ Πράνιτς), Ντίνας (68’ Μπεργκ), Καρέλης.

ΕΣΤΟΡΙΛ: Βάγκνερ, Ταβάρες, Αρτούρο (61’ Κλέμπερ), Μάνο, Εσίτι, Καμπρέρα, Σέμπα, Κούτσα (68’ Κλέμπερ), Ράφαελ, Νασιμέντο, Μπαμπάνκο (73’ Αμάντο).