Την ευκαιρία για μια διαφορετικού τύπου προπόνηση είχαν 13 ποδοσφαιριστές σήμερα το πρωί, αφού συμμετείχαν σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα με αντίπαλο την ομάδα Νέων. Το παιχνίδι διεξήχθη σε δύο 25λεπτα και σε αυτό συμμετείχε ο υπό δοκιμή Πάνος Αρμενάκας.

Η πρώτη ομάδα νίκησε 2-0 χάρη σε γκολ των Βέργου στο 7ο λεπτό (κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι έπειτα από σέντρα του Χατζηθεοδωρίδη) και Αγγελόπουλου στο 47ο λεπτό (σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής).

Παναθηναϊκός: Χριστογεώργος, Πούγγουρας (35’ Οικονομόπουλος), Θεοχάρης, Παντελάκης, Αποστολάκης, Χατζηθεοδωρίδης, Τζανδάρης, Στάικος, Κουντουριώτης (35’ Αγγελόπουλος), Βέργος, Αρμενάκας.

Παναθηναϊκός Κ19: Ξενόπουλος, Παλασκώνης (26’ Παπαθανασίου), Ζερβόπουλος (26’ Καραγιάννης), Μανιδάκης, Ζωγραφάκης (26’ Σπίνος), Σκεντεράι (26’ Ηλιάδης), Σερπέζης, Αθανασακόπουλος, Ζαγαρίτης, Τζαβίδας (26’ Σταμούλης), Σιφναίος.