Η προπόνηση της Παρασκευής στο «Γ. Καλαφάτης» για τους ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού ήταν το φιλικό προπονητικού χαρακτήρα με την Κ19 του Τριφυλλιού. Το ματς διήρκησε δύο 35λεπτα και η πρώτη ομάδα νίκησε άνετα με 5-0.

Το σκορ άνοιξε στο 12′ ο Καρλίτος με σουτ μέσα από την περιοχή, ο Κολοβός σημείωσε με κοντινό πλασέ το 2-0 στο 18′, ενώ οι Νέοι είχαν δοκάρι στο 21′ σε διαγώνιο σουτ του Κρυπαράκου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Καμπετσής με εντυπωσιακό βολ πλανέ από κόρνερ του Αγιούμπ πέτυχε το 3-0 στο 37′, το 4-0 ήρθε στο 43′ από γύρισμα του Αλεξανδρόπουλου και κοντινό πλασέ του Μακέντα, ενώ το τελικό 5-0 ήρθε στο 59′ με σουτ του Σανκαρέ.

Παναθηναϊκός:

Α’ ημίχρονο: Χριστογεώργος, Κώτσιρας, Χατζηθεοδωρίδης, Ρόμπι, Σιδεράς, Σερπέζης, Μαουρίσιο, Βιγιαφάνιες, Κολοβός, Σαβιέρ, Καρλίτος.

Β’ ημίχρονο: Ξενόπουλος, Σάντσες, Ρόμπι, Σερπέζης (55′ Αθανασακόπουλος), Θεοχάρης, Αλεξανδρόπουλος, Αγιούμπ, Καμπετσής, Σανκαρέ, Ενγκμπακοτό, Μακέντα.

Κ19: Ξενόπουλος, Ζαφείρης, Παυλάκης, Προδρομίτης, Κωστόπουλος, Πορφυρόπουλος, Φρόκου, Στόιος, Κρυπαράκος, Νταμπίζας, Τόρα. Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι Χριστογεώργος, Λίλο, Καμαρός, Κοκάκης, Χαχούλης, Πιτσιώτης, Τσιάβος, Διαμαντής, Λιατίφης, Ποπιέλα, Συμεωνίδης, Ψύλλας, Κυριόπουλος, Τόμπρας, Καλός, Παπανικολόπουλος, Βολάκης.

Οι Βέλεθ, Χουάνκαρ, Αϊτόρ, Ιωαννίδης, Πέρεθ, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης ακολούθησαν ειδικό πρόγραμμα, ενώ οι Κουρμπέλης, Σένκεφελντ, Μπεκ έκαναν ατομικό.