Ένα ακόμη χρήσιμο τεστ έδωσε ο Παναθηναϊκός Β στην προσπάθεια για να φτάσει η ομάδα στο καλύτερο δυνατό επίπεδο ενόψει της σέντρας της Super League 2. Οι Πράσινοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 με την Κηφισιά στο «Γ. Καλαφάτης» σε ένα ακόμη φιλικό προετοιμασίας που έδωσε η ομάδα του Γιάννη Βονόρτα.

Η Κηφισιά προηγήθηκε στο σκορ στο 10′ με ωραία ατομική ενέργεια του Τετέι, ενώ στο 40′ πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων (0-2) με γκολ του Φελίπε Σόουζα έπειτα από ενέργεια του Καραγκούνη. Στο β’ ημίχρονο ο Παναθηναϊκός μείωσε στο 51′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πάνκα που κέρδισε ο ίδιος. Στο 69′ το Τριφύλλι απείλησε με τον Τσιριγώτη μετά από σέντρα του Μαρτίνη, ενώ το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο 81′ με ωραίο σουτ εκτός περιοχής του Κρυπαράκου.

Στο 88′ ο Μπιλάλ είχε δοκάρι με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Τουρκοχωρίτη, ενώ οι Πράσινοι έχασαν άλλες δυο ευκαιρίες για να σκοράρουν με τον Μπιλάλ και τον Κρυπαράκο.

Παναθηναϊκός Β: Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Μαρτίνης, Ρόμπι (46′ Αντωνίου), Σιδεράς, Θεοχάρης (46′ Κρυπαράκος), Σερπέζης, Αθανασακόπουλος, Ηλιάδης, Τσιριγώντης, Πάνκα. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Αντωνίου, Κρυπαράκος, Καρβούνης, Μπιλάλ, Σταματάκης, Τουρκοχωρίτης, Κούτσιας, Φρόκου, Μαργκόνο.

Κηφισιά: Μιχελής, Πριονάς, Σωτηράκος, Μκριτσιάν, Γκότοβος, Παπασάββας, Τζέλη, Πρίτσας, Καραγκούνης, Φελίπε Σόουζα, Τετέι.