Ισόπαλος αναδείχθηκε ο Παναθηναϊκός Β΄κόντρα στο Αιγάλεω εκτός έδρας (0-0), με τους Πράσινους να έχουν τις μεγαλύτερες ευκαιρίες για να φύγουν με το τρίποντο από το «Σ. Μαυροθαλασσίτης» σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 1η αγωνιστική των play out του Νοτίου ομίλου της Super League 2.

Το ματς από τα πρώτα του λεπτά είχε αρκετές δυνατές μονομαχίες, ωστόσο οι καλές στιγμές ήταν ελάχιστες στο πρώτο μέρος. Στο 10ο λεπτό του αγώνα ο Φουρτάδο πήρε την μπάλα λίγο πιο κάτω από το κέντρο, έφτασε έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε άουτ. Δεκαπέντε λεπτά αργότερα η δεύτερη ομάδα του Τριφυλλιού απείλησε με τον Κυριόπουλο να μπαίνει μέσα στην περιοχή, αλλά να πέφτει χωρίς να προλαβαίνει να ολοκληρώσει την φάση.

Με την έναρξη του β΄μέρους οι Πράσινοι μπήκαν δυνατά και στο 49ο λεπτό απείλησαν, με τον Κυριόπουλο να πιάνει ένα δυνατό σουτ, αλλά ο Κυρίτσης ήταν στο σωστό σημείο για να μπλοκάρει την μπάλα. Στο 64ο λεπτό ο Φουρτάδο εκτέλεσε καταπληκτικά ένα φάουλ από τα δεξιά, με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Κυρίτση.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Παναθηναϊκός Β΄έχασε μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρει και να φύγει με το τρίποντο από το Αιγάλεω. Ο Σαρδέλης μπήκε ωραία μέσα στην περιοχή, γύρισε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι, αλλά το σουτ του Φρόκου έφυγε άουτ.

Αιγάλεω (Α. Χαραλαμπίδης): Κυρίτσης, Καρίκι (55΄ Ταμπάς), Μπλάκσον, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Κωνσταντακόπουλος, Μπάμπης (46΄ Γαρουφαλιάς), Βάρκας (61΄Δημητριάδης), Σταμένκοβιτς (46΄ Μίσκου), Ναζίμ, Μπουλλάρι

Παναθηναϊκός Β΄(Σ. Αντωνίου): Ξενόπουλος, Λάμψιας, Σιδεράς, Κάτρης, Φικάι, Προδρομίτης, Καραμπάς (66΄ Φρόκου), Αθανασακόπουλος, Φουρτάδο, Κυριόπουλος (77΄Σαρδέλης), Νταμπίζας (90΄ Λιούμης)