Μετά από δύο συνεχόμενες νίκες, η δεύτερη ομάδα του Παναθηναϊκού γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 2-0 από τον Τηλυκράτη Λευκάδας, σε αναμέτρηση που έγινε στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Super League 2.

O Παναθηναϊκός Β΄από τα πρώτα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου είχε την κατοχή της μπάλας. Οι Πράσινοι απείλησαν για πρώτη φορά στο 6ο λεπτό, με τον Καλοσκάμη να μπαίνει μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ του να μην βρίσκει στόχο.

Έντεκα λεπτά αργότερα το Τριφύλλι είχε και δεύτερη ευκαιρία, με τον Μπιλάλ να παίρνει την μπάλα από το κέντρο, να περνάει όποιον βρίσκει μπροστά του, αλλά το σουτ του να κόβεται από τον Γιαννιώτη. Η δεύτερη ομάδα του Παναθηναϊκού στο 32΄ αναπτύχθηκε υπέροχα, ο Σαρδέλης γύρισε στο ύψος του πέναλτι, αλλά το σουτ του Κυριόπουλου κόντραρε και η ευκαιρία χάθηκε. Έξι λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έχασαν την πρώτη τους ευκαιρία με τον Φοφανά να κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή και την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι. Το Τριφύλλι απάντησε ακριβώς στην επόμενη φάση, με τον Καλοσκάμη να κάνει την σέντρα, τον Σαρδέλη να παίρνει την κεφαλιά ολομόναχος, αλλά την μπάλα να περνάει για λίγο άουτ. Κόντρα στη ροή του αγώνα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Ντοναλντόνι στο 42΄, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα, αλλά και της ομάδάς του, με σουτ έξω από την περιοχή.

Καθ΄ όλη τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου  ο Παναθηναϊκός Β΄είχε την κατοχή της μπάλας, έφτανε με σχετική ευκολία έξω από την περιοχή του Τηλυκράτη, αλλά δυσκολευόταν στην τελική προσπάθεια. Στο 71΄ ο Σαρδέλης πέρασε τρεις παίκτες από τα αριστερά, γύρισε την μπάλα, αλλά λίγο πριν την στείλει στα δίχτυα ο Μαντσίνι, έδιωξε η άμυνα των γηπεδούχων. Δύο λεπτά αργότερα ο Φοφανά βγήκε τετ α τετ με τον Ξενόπουλο, με τον Έλληνα τερματοφύλακα του τριφυλλιού να κρατάει το σκορ στα ίδια επίπεδα.

Στο 84΄ οι Πράσινοι έφυγαν στην αντεπίθεση, με τον Ταβάρες να σημαδεύει το δοκάρι με σουτ μέσα από την περιοχή. Στο 92΄η προσπάθεια του Νταμπίζα σταμάτησε και αυτή στο δοκάρι. Το 2-0 ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Τηλυκράτης Λευκάδας: Παρδαλός, Ζδράβος, Γιαννιώτης, Χατζητερζόγλου, Ρίζος, Τέρζι (46΄ Τεγούσης), Σπανουδάκης (69΄ Λαζαρίδης), Μπελεβώνης, Φοφανά (88΄Ρουγκάλας), Νιφορόπουλος (46΄ Κόκορης), Ντοναλντόνι (78΄Μακρυδάκης)

Παναθηναϊκός B: Ξενόπουλος, Λάμψιας, Σιδεράς, Κάτρης (57΄Φικάι), Μαρτίνης, Φρόκου (57΄ Κρυπαράκος), Αθανασακόπουλος, Σαρδέλης, Κυριόπουλος (57΄Μαντσίνι), Καλοσκάμης (46΄ Ταβάρες), Μπιλάλ (74΄ Νταμπίζας)