Την έκτος έδρας ήττα με 2-1 από τον Γιούχτα Αρχανών γνώρισε ο Παναθηναϊκός Β΄. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ, το Τριφύλλι έφερε το παιχνίδι στα ίσα, έχασε ευκαιρίες, αλλά τελικά ηττήθηκε.

Ο Παναθηναϊκός Β΄ μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα βρέθηκε πίσω στο σκορ. Οι γηπεδούχοι έφυγαν στην αντεπίθεση, με τον Κορνιλάκη να ανοίγει το σκορ με σουτ μέσα από την περιοχή. Το Τριφύλλι στη συνέχεια αντέδρασε και άρχισε να πιέζει τον Γιούχτα. Στο 9ο λεπτό μετά από σέντρα του Λάμψια, ο Καραμπάς πήρε την κεφαλιά από καλή θέση, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. Τρία λεπτά αργότερα οι Πράσινοι έφτασαν μια ανάσα από την ισοφάριση. Ο Μαρτίνης έκανε την σέντρα, με τον Νταμπίζα να κάνει το πλασέ, αλλά την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Πρινιωτάκη. Η πίεση του Παναθηναϊκού Β΄ απέδωσε καρπούς. Στο 28΄ ο Μαρτίνης έκανε την κάθετη, με τον Νταμπίζα να κάνει το πλασέ και να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα.

Με την επανέναρξη του αγώνα το Τριφύλλι έφτανε απειλητικά έξω από την περιοχή του Γιούχτα, ωστόσο δεν είχε σωστές επιλογές. Στο 58΄ κόντρα στη ροή του αγώνα οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με τον Κωστανάσιο να πλασάρει σωστά.

Στο 78΄ οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 ποδοσφαιριστές, λόγω της δεύτερης κίτρινης του Πολυχρόνη. Επτά λεπτά αργότερα οι Πράσινοι έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 2-2. Ο Φουρτάδο έκανε την κάθετη, ο Σιδεράς γύρισε την μπάλα, η οποία πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Πρινιωτάκη. Στο 89΄ οι Πράσινοι έχασαν νέα τεράστια ευκαιρία. Ο Σαρδέλης κατέβασε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι, αλλά το σουτ του έφυγε άουτ.

Στις καθυστερήσεις έμεινε και ο Παναθηναϊκός Β΄ με 10 παίκτες λόγω της δεύτερης κίτρινης στον Σιδερά.

Γιούχτας (Κ. Ανυφαντάκης): Πρινιωτάκης, Πολυχρόνης, Τζάνης, Κόλα, Κορνιλάκης (57’ Μπουρσέλης), Λιποράσε, Λώλης, Δασκαλάκης (57’ Μπουτσάκης), Νοικοκυράκης, Κωστανάσιος (80’ Κίσσας), Βρετός (73’ Μπρους)

Παναθηναϊκός Β’ (Σ. Αντωνίου): Ξενόπουλος, Λάμψιας (32’ Κρυπαράκος), Σιδεράς, Κάτρης, Μαρτίνης, Προδρομίτης (70΄ Τουρκοχωρίτης), Καραμπάς (53’ Σαρδέλης), Αθανασακόπουλος, Κυριόπουλος (70΄ Καλοσκάμης), Νταμπίζας