Επιστροφή στις νίκες για την δεύτερη ομάδα του Παναθηναϊκού, σε ένα ματς που θα μπορούσε να είχε πετύχει περισσότερα τέρματα, σε αναμέτρηση που έγινε στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League 2.

Οι πράσινοι μπήκαν δυνατά από την αρχή και στο 2ο λεπτό του αγώνα ο Λάμψιας με ωραία ενέργεια μπήκε στην περιοχή, αλλά το σουτ του το έβγαλε με μεγάλη δυσκολία ο Πρινιωτάκης. Μόλις ένα λεπτό αργότερα, οι πράσινοι έχασαν νέα ευκαιρία, με το σουτ του Αθανασακόπουλου μέσα από την περιοχή να καταλήγει άουτ. Η δεύτερη ομάδα του τριφυλλιού συνέχισε να πιέζει και μάλιστα στο 10ο λεπτό είχε δοκάρι με τον Φουρτάδο από τα δεξιά. Ο Παναθηναϊκός Β΄ απείλησε εκ νέου με τον Φουρτάδο στο 30ο λεπτό, με το σουτ του να το διώχνει ο Πρινιωτάκης και ο Σαρδέλης να μην προλαβαίνει για λίγο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Κόντρα στη ροή του αγώνα οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ.

Σε μια κόντρα επίθεση στο 33ο λεπτό του αγώνα ο Λιποράσε έκανε το  γύρισμα με τον Λώλη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με σουτ από το ύψος του πέναλτι. Η απάντηση του Παναθηναϊκού Β΄ ήρθε μόλις πέντε λεπτά αργότερα. Ο Φουρτάδο έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, ο Σαρδέλης πήρε την μπάλα από την απόκρουση του Πρινιωτάκη, γύρισε στον Μπιλάλ,ο οποίος έκανε το 1-1.
Στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης οι πράσινοι πήραν το προβάδισμα με τον Σαρδέλη. Ο Μαρτίνης έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Φουρτάδο έκανε το σουτ στο δεύτερο δοκάρι, ο Πρινιωτάκης έδιωξε πάνω στην γραμμή και στην επαναφορά ο Σαρδέλης διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.

Το τριφύλλι έχασε τεράστια ευκαιρία να πετύχει και τρίτο γκολ, όταν μετά την πάσα του Αθανασακόπουλου, ο Φουρτάδο αστόχησε στο τετ α τετ. Στο 76΄ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στην ισοφάριση με το σουτ του Αλεξόπουλου μέσα από την περιοχή να περνάει άουτ. Τρία λεπτά αργότερα ο Παναθηναϊκός Β΄έχασε νέα ευκαιρία για να κάνει το 3-1, με το σουτ του Μαντσίνι μέσα από την περιοχή να κοντράρει και να περνάει ελάχιστα έξω από την εστία. Στην αμέσως επόμενη φάση μετά από κόρνερ του Μαντσίνι, ο Προδρομίτης έκανε το πλασέ, με τον Πρινιωτάκη να πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση. Λίγη ώρα αργότερα και συγκεκριμένα στο 85ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Θεοδωράκης τσίμπησε την μπάλα, με τον Μαρτίνη να διώχνει πάνω στην γραμμή, με τον Παναθηναϊκό Β΄να χάνει νέα μοναδική ευκαιρία με τον Μαντσίνι στην αντεπίθεση.

To σκορ παρέμεινε 2-1 μέχρι το τέλος με τον Παναθηναϊκό Β΄ να επιστρέφει στις νίκες, σε ένα ματς που θα μπορούσε να είχε πετύχει περισσότερα τέρματα.

Παναθηναϊκός Β΄(Σ. Αντωνίου): Μαργκόνο, Σιδεράς, Φικάι, Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης, Φουρτάδο (88΄Νταμπίζας), Κρυπαράκος, Σαρδέλης (70΄ Μαντσίνι), Λάμψιας (88΄ Τουρκοχωρίτης), Καραμπάς (45΄ Κυριόπουλος), Μπιλάλ (76΄ Προδρομίτης)

Γιούχτας Αρχανών(Κ. Ανυφαντάκης): Πρινιωτάκης, Γελαδάρης (88΄Γιουσέφ), Λιποράσε, Θεοδωράκης, Κωστανάσιος (65΄ Ροβίθης), Κόλα, Λώλης, Νοικοκυράκης (75΄Δασκαλάκης), Μπουτσάκης (75΄Τσιρής), Μπρους (65΄ Βρετός), Αλεξόπουλος