Με σκόρερ του πολύτιμου γκολ τον Γιώργο Τουρκοχωρίτη, ο Παναθηναϊκός Β’ επικράτησε 1-0 του Αιγάλεω στο «Λάμπρος Κατσώνης» της Λιβαδειάς. Οι Πράσινοι επέστρεψαν στις νίκες, διακόπτοντας έτσι το αρνητικό σερί των τελευταίων αγωνιστικών.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο 11ο λεπτό όταν μετά από σουτ του Κρυπαράκου ο Κατσιμήτρος απέκρουσε και ο Αθανασακόπουλος «έστρωσε» στον Τουρκοχωρίτη που με διαγώνιο σουτ σκόραρε!

Οι Πράσινοι πίεσαν και για δεύτερο γκολ, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες με τους Μπιλάλ, Κρυπαράκο. Η αστοχία στην τελική προσπάθεια λίγο έλειψε να κοστίσει, αφού στο 36′ με εκτέλεση φάουλ λίγα μέτρα πάνω από τη μεσαία γραμμή προς την περιοχή του Παναθηναϊκού Β’, ο Γκάμπριτς, βοηθούμενος από το δυνατό αέρα, σημάδεψε το δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πράσινοι δεν απειλήθηκαν, έλεγξαν το ρυθμό του αγώνα και πέτυχαν το στόχο της νίκης.

Παναθηναϊκός Β’: Λίλο, Τουρκοχωρίτης (85′ Λάμψιας), Σιδεράς, Προδρομίτης, Μαρτίνης, Βουτσάς, Καραμπάς (60′ Συμεωνίδης), Αθανασακόπουλος (85′ Βολάκης), Κυριόπουλος (71′ Καλοσκάμης), Κρυπαράκος, Μπιλάλ (71′ Νταμπίζας).

Αιγάλεω: Κατσιμήτρος, Ταμπάς, Παυλάκης, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Καμαρά, Κωνσταντακόπουλος, Βάρκας, Κόλλας, Ντέιβιντ, Γκάβριτς.