Άλλο ένα φιλικό έδωσε το Σάββατο ο Παναθηναϊκός Β με αντίπαλο τον Λεβαδειακό στη Λιβαδειά. Η ομάδα του Γιάννη Βονόρτα ηττήθηκε με 1-0 αλλά το κυριότερο σε αυτή τη φάση της προετοιμασίας ήταν να βγάλει η τεχνική ηγεσία χρήσιμα συμπεράσματα.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός Β είχε καλύτερη εικόνα από τον αντίπαλο. Στο 23′ σουτ του Σέχου έστειλε τη μπάλα άουτ ενώ ίδια κατάληξη είχε ωραίο σουτ του Σαρδέλη έξω από την περιοχή στο 29′. Στο 42′ ο Παναθηναϊκός Β άγγιξε το γκολ αλλά αρχικά το σουτ του Αθανασακόπουλου απέκρουσε ο Στογιάνοβιτς και στη συνέχεια ο Ηλιάδης από κοντά αστόχησε.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λεβαδειακός βελτιώθηκε και ανέβασε στροφές. Στο 60 ‘ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι σε σουτ του Αλμπάνη που απόκρουσε ο Χριστογεώργος και έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι. Δέκα λεπτά αργότερα ήρθε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση όταν από κόρνερ ο Τζημόπουλος έπιασε κεφαλιά, η μπάλα άλλαξε τροχιά από κόντρα του Θεοχάρη και κατέληξε στα δίχτυα. Ο Παναθηναϊκός Β πίεσε για την ισοφάριση και έχασε δύο καλές ευκαιρίες με τον Πάνκα στο 75′ (απόκρουση Στογιάνοβιτς) και στο 79’ (σουτ άουτ).

Παναθηναϊκός Β: Χριστογεώργος, Ζαφείρης, Μαρτίνης, Ρόμπι, Αντωνίου, Θεοχάρης, Ηλιάδης, Σαρδέλης, Σερπέζης, Αθανασακόπουλος, Σέχου. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Οικονομάκης, Τουρκοχωρίτης, Κούτσιας, Πάνκα, Φρόκου, Καρβούνης, Νταμπίζας, Αγιοάνοβιτς, Σταματάκης, Ματσαδές, Μαργκόνο.