Aκόμα μία ισοπαλία κατέγραψε ο Παναθηναϊκός Β, αυτή την φορά απέναντι στον Άρη Σκάλας, με 1-1, σε φιλικό που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Σκάλας Λακωνίας.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα στο ματς και ευτύχησαν να προηγηθούν από νωρίς. Μόλις στο 4ο λεπτό, καθώς ο Χατζηγιαννάκης ανέτρεψε τον Καρμοίρη εντός περιοχής, ο Σταμογιάννος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και πέτυχε το 1-0.

Η απάντηση της ομάδας του Γιάννη Βονόρτα ήρθε στο 22’, όταν από την ωραία πάσα του Καρβούνη στην «πλάτη» της αντίπαλης άμυνας, ο Πάνκα με απευθείας πλασέ έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Παπαδόπουλου, ισοφαρίζοντας.

Ο Παναθηναϊκός Β είχε άλλη μια καλή φάση, λίγο πριν την ανάπαυλα, καθώς Καρβούνης και Ηλιάδης συνδυάστηκαν αλλά το σουτ του πρώτου πέρασε λίγο πάνω από το δοκάρι.

Στην επανάληψη, ο Άρης Σκάλας διατήρησε την πρωτοβουλία των κινήσεων και την υπεροχή, απειλώντας πρώτη φορά στο 53ο λεπτό, με ατομική προσπάθεια του Ουάρντεν από αριστερά αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι.

Οι Πράσινοι είχαν μια καλή στιγμή στο 61’, με κεφαλιά του Τσιριγώτη από σέντρα του Κρυπαράκου να στέλνει τη μπάλα άουτ. Τέσσερα λεπτά μετά ο Σουρδής επενέβη εντυπωσιακά σε σουτ του Σαμπατάκου έξω από την περιοχή.

Άρης Σκάλας: Παπαδόπουλος, Ζορμπάς, Σερμετσάκης, Μπινιώρης, Καρμοίρης, Μιχελάκος, Σταμόγιαννος, Σαμπατάκος, Μανωλάκος, Κρετζής, Ουάρντεν. Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι: Πανταζής, Κολλάτος, Μπραντίτσας, Νικολακόπουλος, Ζιάρας, Χρήστου, Βασιλόπουλος, Παπαλεξόπουλος.

Παναθηναϊκός Β: Χατζηγιαννάκης (61’ Σουρδής), Βαγιαννίδης (17’ Καρβούνης), Ρόμπι (46’ Θεοχάρης), Αντωνίου (68’ Νταμπίζας), Μαρτίνης (46’ Κούτσιας), Δημητρίου (61’ Φρόκου), Ηλιάδης (68’ Κωστόπουλος), Μαραθωνίτης (46’ Κρυπαράκος), Πάνκα (61’ Τόρα), Τουρκοχωρίτης, Τσιριγώτης (61’ Ματσαδές).