«Μαγική εικόνα» ήταν το 0-0 του Παναθηναϊκού Β με την Καλλιθέα, στο δημοτικό στάδιο Ασπροπύργου, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Betsson Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 5′ με τον Κυνηγόπουλο να σουτάρει από θέση μέσα αριστερά και τον Ξενόπουλο να διώχνει σε κόρνερ. Το Τριφύλλι απώλεσε διπλή μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 13ο λεπτό όταν ο Σαρδέλης έστρωσε στον Αθανασακόπουλο, που σούταρε έξω από την περιοχή, αλλά ο Στρέζος έπεσε και έδιωξε με υπερένταση. Λίγο αργότερα ο Τσιριγώτης βγήκε τετ α τετ από πλάγια θέση δεξιά με τον τερματοφύλακα της Καλλιθέας να αποκρούει το δύσκολο πλασέ του.

Ο Παναθηναϊκός Β δημιούργησε μια ακόμα κλασική ευκαιρία για γκολ στο 18’ με τον Τουρκοχωρίτη να γυρίζει από δεξιά για τον επερχόμενο Τσιριγώτη, ο οποίος σούταρε με την μια, αλλά ο Στρέζος έδιωξε εντυπωσιακά με το πόδι. Ακολούθησαν ένα σουτ του Ηλιάδη από καλή θέση, το οποίο πέρασε δίπλα από την αντίπαλη εστία, στο 19ο λεπτό και μια ακόμα προσπάθεια αυτή την φορά του Μαρτίνη, στο 27’, λίγο μέσα από την περιοχή, που κόντραρε. Στο 40’ από την εκτέλεση φάουλ του Ηλιάδη η κεφαλιά του Σιδερά κατέληξε στην αγκαλιά του Στρέζου, ενώ στο 45′ από λάθος γύρισμα του Αθανασακόπουλου, ο Κυνηγόπουλος πήρε την μπάλα, σούταρε από θέση μέσα αριστερά αλλά ο Ξενόπουλος απέκρουσε.

Στο 48’ ο Σαρδέλης ξεμαρκαρίστηκε, σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Στρέζος απέκρουσε και πάλι. Δύο λεπτά μετά σε φάση διαρκείας και αλλεπάλληλα σουτ, το τελευταίο του Αλμπάνη βρήκε πρώτα στο δεξί δοκάρι και κατέληξε άουτ. Το παιχνίδι συνέχισε να είναι μονόλογος των Πράσινων, που είδαν τον Αθανασακόπουλο να αστοχεί με συρτό σουτ στο 55’. Στο 65′ είχαν δεύτερο δοκάρι αυτή την φορά σε κεφαλιά του Καρβούνη από τη μικρή περιοχή. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Στρέζος απέκρουσε ενστικτωδώς νέα κεφαλιά του Τσιριγώτη. Η Καλλιθέα πάτησε περιοχή πρώτη φορά στο 80ο λεπτό με τον Ξενόπουλο να αποκρούει το σουτ του Κονέ.

Παναθηναϊκός Β: Ξενόπουλος, Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι, Σιδεράς, Μαρτίνης, Καρβούνης (78’ Μαραθωνίτης), Ηλιάδης, Αλμπάνης (87’ Κούτσιας), Αθανασακόπουλος, Σαρδέλης, Τσιριγώτης (87’ Ματσαδές).

Καλλιθέα: Στρέζος, Ρέντζας (63’ Κονέ), Βασιλούδης (81’ Νάτσης), Κύργιας, Ευαγγέλου, Μανθάτης, Μπουλούλης, Μάλτσι (81’ Μουνιέ), Σαντάνα, Δεμέτριους (52’ Ρώσση), Κυνηγόπουλος.