Με νίκη επί της εθνικής Νέων με 1-0 συνέχισε την προετοιμασία του ο Παναθηναϊκός Β.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Θεοχάρης στο 47ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Κούτσιας με ωραία προσπάθεια από αριστερά.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπήμενο με καλές στιγμές και για τις δύο ομάδες κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Χαρακτηριστικό του αγώνα ότι πρωταγωνιστής των ευκαιριών της Εθνικής Νέων ήταν ο Κρυπαράκος, ποδοσφαιριστής της ακαδημίας του Παναθηναϊκού!

Στο 14′ ο Κρυπαράκος αστόχησε από πλεονεκτική θέση για την εθνική Νέων. Πέντε λεπτά αργότερα ο Μαραθωνίτης από δεξιά πάσαρε στον Τσιριγώτη που σούταρε αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ. Στο 36′ ο Θεοχάρης πέρασε κάθετη πάσα στον Τσιριγώτη ο οποίος τετ α τετ με τον Μπότη αστόχησε. Στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Κρυπαράκος είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι. Ο Παναθηναϊκός Β ισοφάρισε τα… δοκάρια στο 52′ με διαγώνιο σουτ του Τουρκοχωρίτη.

Παναθηναϊκός Β: Οικονομάκης (46΄ Σουρδής), Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι (46΄ Αντωνίου), Θεοχάρης, Τσιριγώτης (46΄ Ματσαδές), Σέχου (46΄ Δημητρίου), Πάνκα (33΄ Βαγιαννίδης), Μαρτίνης (46΄ Κούτσιας), Καρβούνης, Νταμπίζας (67΄ Σαντικάι), Μαραθωνίτης.

Εθνική Νέων: Αγγελόπουλος (33΄ Μπότης, 65΄ Ψεύτης) Γωγουβίτης, Κουλιεράκης (65΄ Σμπώκος), Κιτσάκης, Καραμάνης (65΄ Χρήστου), Ντόι, Κουτεντάκης, Χριστόπουλος Η., Κρυπαράκος (56΄ Χριστόπουλος Α.), Καστανάρας (56΄ Καράκουτης), Τζαβίδας (65΄ Σπυράκος).