Με το αριστερό ξεκίνησαν οι Πράσινοι τη νέα αγωνιστική περίοδο στην Super League 2, αφού η Καλαμάτα επικράτησε 4-1 στο ΟΑΚΑ.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στο πρώτο ημίχρονο να πετύχουν τρία τέρματα. Ο Ακόστα στο 30’ και το 38’ με κίνηση στο δεύτερο δοκάρι κατάφερε με διαγώνιο πλασέ να παραβιάσει δις την εστία του Κλίντμαν Λίλο. Λίγο πριν την ανάπαυλα, ο Ανδρέας Τάτος με εκτέλεση φάουλ έγραψε το 3-0.

Ο Παναθηναϊκός Β στο δεύτερο μέρος βρήκε δίχτυα με κεφαλιά του Μπιλάλ για να μειώσει στο 61ο λεπτό. Πάλι, όμως, η Καλαμάτα βρήκε τρόπο να γράψει το 4-1 με τον Αρναρέλλη στο 65′ να πατάει περιοχή και να διαμορφώνει το αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Παναθηναϊκός Β: Λίλο, Τουρκοχωρίτης (73’ Λάμψιας), Προδρομίτης, Φικάι, Μαρτίνης, Τσόκαϊ, Αθανασακόπουλος, Καραμπάς (46’ Κρυπαράκος), Σαρδέλης (71’ Βουτσάς), Μαντσίνι (46’ Φουρτάδο), Νταμπίζας (46’ Μπιλάλ)

Καλαμάτα: Γιαννίκογλου, Μάρκος, Αρίμπας, Παπατόλιος, Βαλεριάνος, Ντα Σίλβα Ματέους (62’ Κατάλντι), Κάνιας (77’ Κωστούλας), Γρίβας (62’ Αρναρέλλης), Τάτος (73’ Ρόβας), Ακόστα, Μπαράλες (63΄Πασάς)